info@Tanks.ir +98 021 88314565
شرکت بهینه آب طراح و سازنده مخازن تحت فشار مخازن استیل مخازن فلزی هوایی

مخازن استیل

مخازن استیل ۳۰۴ از نظر نوع مواد دارای چه خواصی می باشد ؟

استنلس استیل عموما به آلیاژهای آهنی گفته می شود که حداقل ۱۰ تا ۱۱ درصد از جرم آن آلیاژ حاوی کرم باشد . استنلس استیل ۳۰۴ (۱۸-۸) حداقل حاوی ۱۸% کرم ، ۸% نیکل و همچنین حداکثر ۰٫۰۸% از جرم آلیاژ را تشکیل می دهند . این نوع آلیاژ یک نوع آلیاژ فولادی غیرمغناطیسی است و استنلس استیل ۳۰۴   قابلیت افزایش سختی توسط عملیات حرارتی را دارا نمی باشد . ولیکن می توان با استفاده از کار سرد سختی استیل ۳۰۴ را افزایش دهیم .

۱۸ درصد کرم موجود در داخل استنلس استیل می تواند مقاومت به خوردگی و اکسیداسیون را به میزان قابل توجهی افزایش دهند . و این مشخصات می تواند جهت بیشتر کاربردها خواص رضایتبخش را پدید آورد .

آلیاژ ضد زنگ مقاومت بیشتری در برابر اکسیداسیون اسیدها دارند و می تواند در برابر زنگ زدگی های متداول مقاومت نماید . در بیش از ۵۰% مواقع در صنایع از استیل ۳۰۴ استفاده می گردد و نسبت به انواع دیگر استیل این نوع استیل بیشتر متداول است و این به این دلیل است که این استیل می تواند در مقابل با اثر خوردگی ناشی از اسیدهای گوناگون موجود در میوه ها ، گوشت ها ، شیر و سبزیجات و …. به خوبی مقاومت نماید .

مواد تشکیل دهنده استنلس استیل به شرح زیر می باشد :

 

عناصر مورد استفاده

مقدار

۱

کربن

۰٫۰۸ درصد

۲

منگنز

۲٫۰ درصد

۳

فسفر

۰٫۰۴۵ درصد

۴

سولفور

۰٫۰۳۰ درصد

۵

سیلیسیوم

۱٫۰ درصد

۶

کروم

۱۸-۲۰ درصد

۷

نیکل

۸-۱۰٫۵ درصد

اکنون که درباره مواد مورد استفاده در ساخت مخازن استنلس استیل  ۳۰۴  آگاهی پیدا نمودیم بهتر می توانیم درباره خواص فیزیکی این مخازن  ارزیابی دقیقی را داشته باشیم مهمترین ویژگی مخازن استیل در اصل ضد زنگ بودن آنها است که شاید شما با نام دیگر آن یعنی مخازن ضد زنگ بیشتر آشنا باشید .

ساخت مخزن استیل :

ساخت مخزن استیل عموما به شکل استوانه ،مخروط و مکعبی و مخزن کروی استیل و یا ترکیبی از این اشکال هندسی ساخته می شود به جهت اینکه بخواهیم در مقابل انتقال حرارت مخازن را حفاظت نماییم و یا اینکه انتقال حرارت را بر روی مخازن استیل انجام دهیم از مخازن دوجداره استیل و سه جداره استیل استفاده می نماییم .

طراحی و ساخت مخازن استیل دقیقا بر اساس نیاز مشتری طبقه بندی می گردد کاربرد این مخزن استیل در صنایع دارویی و صنایع غذایی و …. نقش تعیین کننده ای را در طراحی و ساخت دارا می باشد در صورتی که مخازن استیل تحت فشار نباشند به آنها مخزن ذخیره استیل گفته می شود و در صورتی که تحت فشار باشند به آنها مخزن تحت فشار استیل گفته می شود .

این مخازن استنلس استیل مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی را دارا می باشند و ساخت تانکر استیل به جهت اینکه بتوانیم با حداقل قیمت انجام دهیم بایستی شرایط کاری تانکرهای استیل را در ساخت مخازن استیل لحاظ نماییم تا قیمت این تانکرها را به حداقل ممکن برسانیم .

مخزن استیل